środa, 28 października 2015

ZAPROSZENIE do restauracji WERANDA w Starym Browarze w Poznaniu

Restaurant Week Poznaniu w toku, szaleństwo degustacyjne trwa, a na menu degustacyjne za jedyne 39zł zaprasza wiele doskonałych restauracji w Poznaniu.
Ja dostałam zaproszenie na spróbowanie menu degustacyjnego od restauracji Weranda mieszczącej się w Starym Browarze. Pięknie tam jest w Werandzie, niezwykle i bardzo nastrojowo. Świetne oświetlenie i gustowne dekoracje. Wysokie wnętrza restauracji zamyka szklany dach, przez który przeświecało przymglone jesienne światło. Można znaleźć kameralne miejsce przy stoliku w dolnej części albo na antresoli, też w ogródku, na dziedzińcu, teraz trochę chłodnym, ale zimą ogrzewanym. Można, ale kiedy ja tam byłam, o miejsce pytało wielu chętnych, w środku nie było większych szans...


Menu degustacyjne otworzyła zupa tajska z noodlami robionymi na miejscu, grzybami leśnymi - borowikami i podgrzybkami, pałeczkami z owoców chilli i kolendrą. Zupa bogata, dobrze doprawiona chociaż nie za ostra, bardzo ładnie podana. Dobre otwarcie.


Mile rozgrzani, czekaliśmy na kolejne, główne danie. Zaserwowano makaron pappardelle z sosem z pomidorów lima z wędzoną papryką i chilli, z kawałkami królika, serem owczym i pietruszką. Makaron był bardzo dobrze ugotowany, idealnie al dente, co w przypadku pappardelli jest bardzo ważne, sos mocno pikantny i wyraźnie pomidorowy, aromatyczny, całość dobrze skomponowana smakowo i ładnie podana.Nadszedł czas na deser, ten moment zawsze lubię najbardziej. Banan w cieście springrolls z sosem z mango, limonki i dodatkiem octu balsamicznego, posypany czarnym sezamem i listkami mięty, smakował świeżo, lekko i ciekawie. Doskonała, aromatyczna, pachnąca kawa zamknęła menu.

Bardzo dobrze skomponowane menu, warte swojej ceny i warte degustacji, a jest jeszcze szansa, Restaurant Week trwa aż do 31go października. Piękne miejsce, pełne ludzi, w samym sercu Browaru, zdecydowanie bardzo dobry adres, restauracja WERANDA w Starym Browarze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz